A nagy csatákból kimaradó Masià ismét nyert és átvette a vezetést a Moto3-ban, Öncü elesett – P1race.hu

Jaume Masià nyerte a Japán Nagydíjat a Moto3-as kategóriában, miután csak a futam elején volt benne a csatározásokban, így átvette a vezetést az összetettben. Az agresszívan versenyző Deniz Öncü kiesett, Szaszaki Ajumu és Daniel Holgado pedig ezt követően csak az utolsó körben csaptak össze. A versenyen eső is esett, ami megnehezítette a pilóták dolgát, de Masià remekül tudott alkalmazkodni az átmeneti körülményekhez és magabiztosan nyerte meg a futamot. Így sikerült megelőznie a bajnoki pontversenyben Daniel Holgadót, így most ő vezeti az összetettet.

Forrás: P1race